ΠΑΟΚ: Έκανε το χρέος του απέναντι στη Λαμία [3-1]

Με τον Σβαμπ να μπαίνει στο δεύτερο ημίχρονο και να σκοράρει δύο φορές, ο ΠΑΟΚ πίσω στην αρχή το ανέτρεψε και κέρδισε με 3-1 τη Λαμία στα play off της Super League, διεκδικώντας τον τίτλο.

Ο ΠΑΟΚ, έχοντας αύξηση κεφάλαια από τη νίκη με τον Παναθηναϊκό, προσπαθούσε για γρήγορο γκολ, αλλά το πρώτο βρήκε η Λαμία. Η αντίδραση ήρθε στο τέλος του πρώτου μέρους, με το γκολ του Μιχαηλίδη να φέρνει την ισοφάριση 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ πίεσε για το δεύτερο γκολ. Ο Σβαμπ με δύο γκολ στο 70’ και 88’ ασφάλισε τη νίκη. Έτσι έμεινε με τον τίτλο στα χέρια του.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε το δεύτερο μέρος δυνατά, πλησίασε στο 2ο γκολ, αλλά δεν τα κατάφερε στις αρχές. Τελικά, έκλεισε το παιχνίδι με τρίτο γκολ από πέναλτι.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σοάρες, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Τσιγγάρας, Οζντόεφ, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς, Ντεσπόντοφ, Σαμάτα.

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Σίντκλεϊ, Τζανδάρης, Νούνιες, Μαρτίνεθ, Σλίβκα, Τσιλούλης, Λέικ.