Ολυμπιακός: Άνετη νίκη 3-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες

Ο Ολυμπιακός συνέχισε την αήττητη πορεία του στη Super League με μια άνετη εκτός έδρας νίκη 3-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα. Η ομάδα εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία της ΑΕΚ στην Λεωφόρο και απομάκρυνε περισσότερο τους διώκτες της στη βαθμολογία. Ο Ποντένσε πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ο Ροντινέι πρόσθεσε ένα στα καθυστερήσεις του αγώνα.

Το ματς άρχισε με καθυστέρηση λόγω ενός πανό που αναρτήθηκε από τους φίλους της γηπεδούχων. Η ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ τώρα θα ταξιδέψει στη Σερβία για την αναμέτρησή της με την Μπάτσκα Τόπολα στη φάση των ομίλων του Europa League.

Συνθέσεις:

ΠΑΣ Γιάννινα: Κλέιμαν, Σόρια, Τσαούσης, Μπακαδήμας, Παντελάκης, Λιάσος, Μπιλμπάο, Τζίμας, Ροσέρο, Παμλίδης, Μπάλαν.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ντόη, Φρέιρε, Ορτέγκα, Καμαρά, Αλεξανδρόπουλος, Φορτούνης, Ποντένσε, Μπιέλ, Ελ Κααμπί.