Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέτυχε διαβολική ανατροπή με τον ΜακΤόμινεϊ να είναι ο ήρωας!

Με μια επική ανατροπή και την εμφάνιση του τρομερού ΜακΤόμινεϊ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε 2-1 της Μπρέντφορντ στο εντός έδρας ματς της. Ο Σκωτσέζος μέσος έκανε επίσης μια “χρυσή” αλλαγή, καθώς ο Τεν Χαχ τον πέρασε στο 87′ με το σκορ να είναι 0-1 και στις καθυστερήσεις πέτυχε το γκολ της νίκης για την ομάδα.

Σε άλλα αποτελέσματα, η Τσέλσι επικράτησε 4-1 της Μπέρνλι με ανατροπή, η Έβερτον κέρδισε με 3-0 τη Μπόρνμουθ και η Φούλαμ νίκησε τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 3-1.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προηγήθηκε με τον Γιένσεν να σκοράρει στο 15′, αξιοποιώντας λάθη των γηπεδούχων. Ωστόσο, η ομάδα είχε δυσκολίες στον αγώνα και το γκολ της νίκης προήλθε από αυτογκόλ στις καθυστερήσεις, όταν ο ΜακΤόμινεϊ εκτέλεσε ένα πέναλτι.

Συνολικά, η Τσέλσι πέτυχε 3η συνεχόμενη νίκη με 4-1, η Έβερτον κέρδισε 3-0 και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε 2-1 με διαβολική ανατροπή.