Ρεάλ 2-0 Θέλτα: Οι Μαδριλένοι Ευχαριστημένοι Με Το Αποτέλεσμα

Στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου», στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής στο Ισπανικό Πρωτάθλημα, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με 2-0 της Θέλτα Βίγκο, με γκολ στο τέλος του πρώτου και στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου.

Οι πρωταθλητές είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν πολλά λεπτά παιχνιδιού σε πολλούς παίκτες που δεν έχουν προηγούμενα.

Η νίκη ανέβασε την Ρεάλ στους 65 βαθμούς και μείωσε τη διαφορά από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα στους 8 πόντους, πετυχαίνοντας ένα θετικό αποτέλεσμα για την ομάδα πριν τα μεγάλα ματς.

Σε άλλα αποτελέσματα, η Σοσιεδάδ νίκησε τη Ράγιο Βαγεκάνο με 2-1 και παρέμεινε στην τέταρτη θέση των πλέι οφ για τους ομίλους του Champions League.

Με τη νίκη αυτή, η Σοσιεδάδ έφτασε τους 6 βαθμούς από την πέμπτη Μπέτις και είναι σε αγωνία για το αν θα πλησιάσει η Βιγιαρεάλ, η οποία συναντάει εκτός έδρας τη Σεβίλλη την Κυριακή το βράδυ.

Παρακάτω μπορείτε να βρείτε όλα τα αποτελέσματα της σημερινής αγωνιστικής:

• Οσασούνα-Μπέτις 3-2 (4΄, 11΄ Μπούντιμιρ, 41΄ Μονκαγιόλα – 16΄ Μιράντα, 70΄ Ροντρίγκεθ)
  • Αλμερία-Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-2 (90+2΄ Θεντέγες – 9΄ Νίκο Γουίλιαμς, 56΄ Ντε Μάρκος)
  • Σοσιεδάδ-Ράγιο Βαγεκάνο 2-1 (59΄ Σόρλοθ, 81΄αυτ. Λεζέν – 57΄ Παλαθόν)
  • Βαγιαδολίδ-Τζιρόνα 1-0 (24΄ Μοντσού)
  • Ρεάλ Μαδρίτης-Θέλτα 2-0 (42΄ Ασένσιο, 48΄ Μιλιτάο)