Η Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζει το ματς με την Άλμερια χάρη στον Καρβαχάλ και το VAR!

Στο 38ο δευτερόλεπτο, οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν ένα λάθος του Νάτσο και ο Ραμαζάνι σκόραρε για το 0-1. Η Ρεάλ δεν έπαιξε καλά και στο 24ο λεπτό ο Αρίμπας έχασε μια ευκαιρία. Λίγο πριν το ημίχρονο, ο Έντγκαρ πλάσαρε έξω από την εστία για το 0-2.

Στο δεύτερο μέρος, ο προπονητής της Ρεάλ έκανε 3 αλλαγές και η ομάδα πίεσε για γκολ. Το 57′, μετά από αναφορά στο VAR, κέρδισαν πέναλτι, με τον Μπέλιγχαμ να ευστοχεί. Πέντε λεπτά αργότερα, η Άλμερια σκόραρε με τον Αρίμπας, αλλά το γκολ ακυρώθηκε με το VAR λόγω φάουλ στην αρχή της φάσης.

Στο 67′ ο Βινίσιους έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε στην αρχή. Ωστόσο, μετά από χρήση του VAR, αποδείχτηκε ότι έγινε με τον ώμο και το γκολ μέτρησε.

Στο τέλος, ο Καρβαχάλ έδωσε τη νίκη στις καθυστερήσεις. Ακολουθώντας τη φάση, μετά από κεφαλιά του Μπέλιγχαμ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και η ομάδα ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.