Η Εθνική Ελλάδας δεν θα πάει στο Euro 2024!

Η Εθνική μας ομάδα έχασε στα πέναλτι 4-2 από τη Γεωργία, στο παιχνίδι που κρίθηκε στη διαδικασία αυτήν, μετά από έναν άγριο αγώνα που έμεινε 0-0 στον κανονικό και τον παράταση. Οι μοιραίοι τους ήταν οι Μπακασέτα και Γιακουμάκης.

Οι οπαδοί μας δημιούργησαν ένα πολύ θερμό κλίμα και μετέφεραν τον ενθουσιασμό τους, ενώ οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν από την αρχή. Αν και είχαν μια ευκαιρία στο 11’, δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Η επίθεση μας δεν λειτούργησε και δεν επέδειξε καμία απειλή καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, η άμυνά μας δεν είχε προβλήματα.