ΠΑΣ Γιάννινα – ΟΦΗ: Οι Ηπειρώτες προηγήθηκαν με 2-0 νωρίς αλλά δεν κατάφεραν να νικήσουν

Με γκολ του Ροσέρο και του Κόντε στο πρώτο 20λεπτο, ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγήθηκε με 2-0 ενάντια στον ΟΦΗ, φαίνοντας ότι ήταν έτοιμος να πάρει μια σημαντική νίκη για τη μάχη της παραμονής. Ωστόσο, ο Μπάκιτς πέτυχε δύο γκολ και ισοφάρισε σε 2-2, δυσκολεύοντας τα πράγματα για τους γηπεδούχους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους παίκτες του ΟΦΗ να έχουν μια μεγάλη ευκαιρία για γκολ στο 7ο λεπτό, με τον Μπάκου να χάνει μια ευκαιρία με κακό τελείωμα. Ακολούθησε το γκολ των γηπεδούχων στο 9ο λεπτό, με τον Ροσέρο να ανοίγει το σκορ μετά από φάση που ξεκίνησε ο Τούτου. Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου ανέβασε ταχύτητα και σημείωσε και το δεύτερο γκολ.

ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Σούλης, Σόρια, Μπακαδήμας, Παντελάκης, Κιάκος, Λιάσος (87΄ Λεό Μπατίστ), Ριένστρα (77΄ Καραχάλιος), Τσίνο, Οσέι Τούτου (90΄+2 Ροζάλες), Κόντε (77΄ Μπάλαν), Ροσέρο (86΄ Κάαν).

ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Μπάουμαν, Μαρινάκης (46΄ Λουκάο), Βούρος, Λαμπρόπουλος, Θοράρινσον, Γκαγέγκος (63΄ Μεγίντο), Μπάκιτς, Μπάκου, Τοράλ (69΄ Νέιρα), Ριέρα (46΄ Φελίπε Λουίζ), Ισέκα (62΄ Μοσκέρα).