ΠΑΣ Γιάννινα: Η ομάδα της Ηπείρου παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας

Ο Πανσερραϊκός κατάφερε να νικήσει τον ΠΑΣ Γιάννινα με σκορ 2-0, με τον Μπετανκόρ να πετυχαίνει δύο γκολ στα πρώτα 16 λεπτά. Αυτή η ήττα καθιστά την κατάσταση της ομάδας της Ηπείρου ακόμη πιο δύσκολη, καθώς παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας μαζί με την Κηφισιά στην Stoiximan Super League.

Οι γηπεδούχοι σχεδίαζαν να μπουν δυνατά στο παιχνίδι, αλλά τελικά ήταν οι φιλοξενούμενοι που κατάφεραν να σκοράρουν δυο φορές στα πρώτα 16 λεπτά. Στο 11′ ο Μπεντανκόρ πέτυχε το πρώτο γκολ με κεφαλιά, ενώ στο 16′ πέτυχε ακόμη ένα, το οποίο έκανε το σκορ 0-2.

ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κλείμαν, Σόρια, Τσαούσης (60΄ Κιάκος), Εραμούσπε, Παντελάκης, Καραχάλιος (60΄ Ριένστρα), Τζίνο, Λέο (46΄ Τζίμας), Παμλίδης, Ροσέρο (82΄ Έφορντ), Κόντε (61΄ Μπάλαν).

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν, Θυμιάνης, Μπέργκστρομ, Διαμαντής, Δεληγιαννίδης, Στάικος, Μορέιρα, Τόμας (89΄ Μούργος), Ουάρντα (90΄ Πεταυράκης), Ντανκερλούι (81΄ Οικονόμου), Μπετανκόρ (71΄ Άλεξιτς).