Παναιτωλικός Ολυμπιακός: Η παράδοση ως οδηγός για τους ερυθρόλευκους!

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο στις 28 Φεβρουαρίου στις 17:00 για την προτελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου και ο προπονητής Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ στοχεύει σε άψογο ρεκόρ 5/5 από τη στιγμή που ανέλαβε την ομάδα.

Οι ερυθρόλευκοι επιδιώκουν μόνο τη νίκη απέναντι στον Παναιτωλικό και στον Βόλο στην τελευταία αγωνιστική για να μπουν στα playoffs με την καλύτερη δυνατή θέση.

Ο Ολυμπιακός έχει την παράδοση με το μέρος του στο σημερινό ματς, αφού έχει καταφέρει 18 συνεχόμενες νίκες εναντίον τους Αγρινιώτες για το πρωτάθλημα, εδώ και σχεδόν 10 χρόνια.

Από τότε που ο Παναιτωλικός έκανε την είσοδό του στη Superleague, η μοναδική απώλεια των Πειραιωτών σε 20 αναμετρήσεις, ήταν ένα ισόπαλο 1-1 το 2014 μετά από γκολ του Κούσα στα τελευταία λεπτά.

Μεταξύ των δύο ομάδων στο Κύπελλο, ο Ολυμπιακός έχει προκριθεί δύο φορές απέναντι στον Παναιτωλικό, με μία ήττα στο Αγρίνιο πριν από δύο χρόνια και μετέπειτα πρόκριση στην παράταση στο «Γ. Καραϊσκάκης».