Λέτσε – Γιουβέντους: 0-3, Βλάχοβιτς σκοράρει δύο γκολ σε εννιά λεπτά! [ΒΙΝΤΕΟ]

Με δύο γκολ από τον Βλάχοβιτς και ένα από τον Μπρέμερ, η Γιουβέντους επικράτησε με 3-0 της Λέτσε εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Serie A. Το αποτέλεσμα αυτό της εξασφάλισε την πρώτη θέση με μία νίκη μπροστά από την Ίντερ, η οποία βρίσκεται στη Σαουδική Αραβία για τον τελικό του Σούπερ Καπ με τη Νάπολι και θα αντιμετωπίσει τη Γιουβέντους στις 4 Φεβρουαρίου.

Η Γιουβέντους είχε αρχίσει τη σεζόν με στόχο την πρόκριση στο Champions League, ωστόσο φαίνεται πλέον ικανή να διεκδικήσει τον τίτλο του Ιταλικού πρωταθλήματος. Εκμεταλλεύοντας την απουσία της Ίντερ από τα πρωταθλήματα λόγω του Σούπερ Καπ, η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι κατάφερε να περάσει μπροστά στη βαθμολογία μετά τη νίκη επί της Λέτσε, μόλις δύο αγωνιστικές πριν από το μεγάλο ντέρμπι.

Ο κεντρικός πρωταγωνιστής για τη Γιουβέντους ήταν ο Βλάχοβιτς, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 59ο λεπτό με ένα σουτ εντός περιοχής, μετά από σέντρα του Καμπιάζο, και σημείωσε επίσης το δεύτερο γκολ στο 68ο λεπτό, προσπαθώντας να εκτελέσει τη μπάλα στα δίχτυα από κοντινή απόσταση μετά από κεφαλιά του ΜακΚένι.

Το τελικό σκορ 0-3 υπέρ της Γιουβέντους διαμορφώθηκε στο 85ο λεπτό, όταν ο Μπρέμερ σημείωσε γκολ με κεφαλιά μετά την εκτέλεση φάουλ από τον Ίλινγκ-Τζούνιορ. Η συνέχεια της Serie A αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον.