Ένα σοκ με τον Κωνσταντέλια – Τελικώς είναι νοκ άουτ

Ο Γιάννης Κωνσταντέλιας θα λείψει για 3-4 εβδομάδες λόγω του σκληρού φάουλ του Βερστράτε στην τελευταία αναμέτρηση με τον Άρη.

Η μαγική του κίνηση στο 62ο λεπτό του αγώνα ανοίγει την άμυνα των γηπεδούχων και επιτρέπει στον Τάισον να σημειώσει το γκολ που ουσιαστικά χάρισε τον τίτλο στον ΠΑΟΚ.

Από το 55ο λεπτό ο Κωνσταντέλιας έπαιζε τραυματίας λόγω του σκληρού φάουλ του Βερστράτε, με αποτέλεσμα την απουσία του από τα προσεχή φιλικά της Εθνικής τον Ιούνιο.

Μετά τη μαγνητική τομογραφία που υποβλήθηκε σήμερα, διαπιστώθηκε οστικό οίδημα στον αριστερό αστράγαλο, με την ΠΑΕ να ανακοινώνει ότι η απουσία του θα διαρκέσει 3-4 εβδομάδες, με αποτέλεσμα να μην είναι διαθέσιμος για τα επερχόμενα φιλικά παιχνίδια της Εθνικής.