Βόννη – Περιστέρι 77-89: Τεράστια πρόκριση για την ομάδα του Σπανούλη στους «4» του BCL

Το Περιστέρι κέρδισε τη Βόννη στη Γερμανία με 89-77 και πάει Final Four στο Βελιγράδι του Basketball Champions League. Ορόσημο για τους αθλητές του, με τον Ράγκλαντ να ξεχωρίζει με 21 πόντους, 5 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Το Περιστέρι ξεκίνησε νευρικά, αλλά βελτίωσε το παιχνίδι του και προηγήθηκε 27-17 στο πρώτο δεκάλεπτο. Το +13 διατηρήθηκε μέχρι το ημίχρονο, όπου τελικά κέρδισαν 51-43, με τον Ράγκλαντ να σκοράρει 11 πόντους. Στο τρίτο δεκάλεπτο η Βόννη μείωσε τη διαφορά, αλλά στο τέλος το Περιστέρι επικράτησε 89-77.

Στην τελευταία περίοδο, το Περιστέρι διατήρησε το προβάδισμα και νίκησε επικρατώντας 89-77. Ο Ράγκλαντ ξανά ηγέτης με 21 πόντους, 5 ριμπάουντ και 8 ασίστ.