Το Περιστέρι βρίσκεται σε σταθερή τροχιά για την τετράδα.

Στην 18η αγωνιστική της Basket League, το Περιστέρι κέρδισε το Λαύριο με 77-66 στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου». Με αυτή τη νίκη, η ομάδα παρέμεινε σε τροχιά τετράδας, έχοντας καταφέρει έντεκα επιτυχίες στο πρωτάθλημα. Ο Μπίλαν ήταν ο κορυφαίος της ομάδας με 18 πόντους και 15 ριμπάουντ, ενώ Φρανσίσκο και Ντένμον πρόσθεσαν από 12 πόντους ο καθένας. Ο Φλαγκ ήταν ο πρώτος σκόρερ της φιλοξενούμενης ομάδας της Λαυρεωτικής με 15 πόντους.

Το Περιστέρι προηγήθηκε με 17-6, αλλά το Λαύριο απάντησε με επιμέρους σκορ 15-2 και προσπέρασε με 21-19 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Το ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους μπροστά με 39-36. Στα τελευταία λεπτά, το Περιστέρι είχε λύσεις και κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα, ενώ οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν αλλά δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν την κατάσταση.