Ο Απόλλων Σμύρνης πέρασε και από το “Σεραφείδειο”.

Ο Απόλλωνας Σμύρνης κατάφερε να πετύχει τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στον Β΄ όμιλο της Super League 2, επίσης εκτός έδρας, και να πλησιάσει ακόμη περισσότερο την πρώτη θέση. Την περασμένη εβδομάδα, η ομάδα είχε επιβληθεί στην Ηλιούπολη της πρωτοπόρου Κηφισιάς (2-1) και σήμερα κατάφερε να νικήσει 2-0 την ΑΕΚ Β΄ στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής στο «Σεραφείδειο».

Ο Απόλλωνας Σμύρνης μείωσε τη διαφορά από το συγκρότημα των βορείων προαστίων στους 3 βαθμούς (με παιχνίδι περισσότερο) και παραμένει δυνατά στη διεκδίκηση της πρωτιάς και της συνακόλουθης ανόδου στη Super League. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μωραΐτη στο 15ο λεπτό και έφτασαν στο τελικό 0-2 με το γκολ του Σαντάτ στο 47΄. Από την πλευρά της, η Ένωση είχε τη μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει στο 33ο λεπτό, αλλά η κεφαλιά του Λάτσι σταμάτησε στο δοκάρι του Κότσαρη.