Ισοπαλία χωρίς γκολ στο ματς Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

Στο συναρπαστικό ματς της χρονιάς στο γήπεδο της Λεωφόρου, δεν υπήρξε νικητής καθώς το ματς των Παναθηναϊκού και της ΑΕΚ τελείωσε ισόπαλο χωρίς σκορ (0-0). Οι δύο ομάδες παρέμειναν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα των playoffs της Stoiximan Super League με 76 βαθμούς, και όλα θα κριθούν στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές.

Στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές, οι πράσινοι έχουν μια μικρή διαφορά, και αν καταλήξουν ισοβαθμημένοι, θα κατακτήσουν το πρωτάθλημα εξαιτίας του ότι τερμάτισαν πρώτοι στην κανονική διάρκεια.

Η ΑΕΚ ήταν ανώτερη από τον Παναθηναϊκό, κυρίως στο πρώτο μέρος, και είχε τις περισσότερες τελικές προσπάθειες στο ματς, μεταξύ άλλων δύο δοκαρια με τον Τσούμπερ. Ωστόσο, ο Μπρινιόλι ήταν εκεί για να την απομακρύνει όταν χρειάστηκε. Ο Παναθηναϊκός είχε επίσης μια καλή ευκαιρία με τον Σπόραρ στο 45ο λεπτό, αλλά η προσπάθεια απέτυχε.

Ο Τσούμπερ είχε δύο δοκάρια στο πρώτο μέρος

Η ΑΕΚ ήταν η ομάδα που πλησίασε πιο κοντά στο γκολ. Σε μια φάση διάρκειας στην περιοχή του Παναθηναϊκού, ο Ελίασον εκτέλεσε κόντρα στον Χουάνκαρ και ο Τσούμπερ με το κεφάλι του, έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

5875425 1

Ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής είχε άλλη μια ευκαιρία με ένα δυνατό σουτ με το αριστερό πόδι στο 35ο λεπτό αλλά έστειλε τη μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μπρινιόλι. Ο Ελίασον εκτέλεσε κεφαλιά και η μπάλα αποκρούστηκε από τον Μπρινιόλι.

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη στο δεύτερο μισό

Στο δεύτερο μέρος, η ΑΕΚ ήταν καλύτερη και απείλησε πρώτη τον Παναθηναϊκό στο 56ο λεπτό. Σε μια φάση διάρκειας στην περιοχή του Παναθηναϊκού, ο Γαλανόπουλος κατάφερε να εκτελέσει σουτ, αλλά αποκρούστηκε από τον Σένκεφελντ.

Το 0-0 έγραψε την ιστορία του αποψινού ντέρμπι, το θρίλερ συνεχίζεται και ο τίτλος θα κριθεί στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές των play-offs.