Ολυμπιακός ΠΑΟΚ: Γύρισαν το ματς και κέρδισαν! [2-1]

Λοιπόν, λίγες ώρες μετά την πρόκρισή του στους ημιτελικούς του Europa Conference League, ο Ολυμπιακός συναντήθηκε με τον ΠΑΟΚ στην 6η αγωνιστική των play off της Stoiximan Super League και κέρδισε με 2-1, απέχοντας μόνο -6 βαθμούς από την ΑΕΚ με ένα παιχνίδι λιγότερο.

Οι Πειραιώτες ήταν καλύτεροι στο ματς και προηγήθηκαν στο 27ο λεπτό με πέναλτι. Ο Ναβάρο έκανε την προσπάθεια, αν και τελικά το γκολ σημείωσε ο Κίνι από το ριμπάουντ.

Το 2ο γκολ για τον Ολυμπιακό ήρθε στο 61ο λεπτό με πολύ ωραίο τελείωμα του Μαρτίνς έπειτα από καλή πάσα του Ποντένσε. Αν και ο ΠΑΟΚ βρήκε γκολ στο τέλος, αποδείχτηκε αργά για να ανατρέψει το ματς.

Με τη νίκη αυτή, ο Ολυμπιακός παρέμεινε τέταρτος με 66 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΟΚ παρέμεινε πρώτος με 67. Ετοιμαζόμαστε για τον επόμενο αγώνα στην Τούμπα, ο οποίος θα είναι καυτός!

Αρχικές συνθέσεις:

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Κίνι, Ρέτσος, Άμπι, Ρίτσαρντς, Τσικίνιο, Ιμπόρα, Όρτα, Μαρτίνς, Ποντένσε, Ναβάρο.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Μεϊτέ, Οζντόεφ, Μουργκ, Τάισον, Ζίβκοβιτς, Μπράντον Τόμας.