ΟΦΗ Παναιτωλικός: Οι Κρητικοί απομακρύνονται από την επικίνδυνη ζώνη με νίκη 1-0

Το γκολ του Λουίς Φελίπε με πέναλτι στο 27ο λεπτό έδωσε στον ΟΦΗ τη νίκη επί του Παναιτωλικού με 1-0 στην 19η αγωνιστική της Stoiximan Super League και απομακρύνει την ομάδα από την επικίνδυνη ζώνη.

Από την αρχή του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι έδειξαν προσοχή στην άμυνα, αφήνοντας την κατοχή της μπάλας στους γηπεδούχους. Το γκολ ήρθε μετά από πέναλτι στο 28ο λεπτό, μετά από ανατροπή του Θοράρινσον από τον Μπ. Ντουάρτε και εκτέλεση του Λουίς Φελίπε.

ΟΦΗ (Πέπε Μελ): Μπάουμαν (46΄ Σωτηρίου), Λάρσον, Βούρος, Μπρεσάν, Τοράρινσον, Μεγιάδο, Γκλάζερ, Αμπάντα (58΄ Αποστολάκης), Μπάκου (58΄ Μποσκέρα), Τοράλ (66΄ Νέιρα), Φελίπε (83΄ Ντικό).

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Καπίνο, Σίλβα, Μπρούνο Ντουάρτε (75΄ Μπακάκης), Μάλης, Μαυρίας, Χουάνπι, Πέρες (83΄ Τσιγγάρας), Χατζηθεοδωρίδης (46΄ Φρεντερίκο Ντουάρτε), Λιάβας, Σενγκέλια (65΄ Μπουζούκης), Καρέλης (65΄ Πέδρο).