Ο Λουτσέσκου δηλώνει ότι το πιο δίκαιο θα ήταν η ισοπαλία με τον Άρη

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε από τον Άρη με 2-1, με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να πιστεύει ότι το πιο δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία.

Ο Ρουμάνος τεχνικός εξέφρασε την άποψη ότι η ομάδα του ήταν κουρασμένη και υπήρχε καθυστέρηση στις αποφάσεις που έπρεπε να ληφθούν στο γήπεδο.

Οι δηλώσεις του Ραζβάν Λουτσέσκου:

«Έπρεπε να τελειώσει ισοπαλία. Το πρώτο ημίχρονο το χάσαμε, καμία ομάδα δεν είχε ξεκάθαρο έλεγχο. Ο Άρης είχε το μομέντουμ για 15 λεπτά και πέτυχε δύο γκολ. Δεν είχαμε την ενέργεια που έχουμε συνήθως και καθυστέρηση στις αποφάσεις.

Είναι φυσιολογικό σε κάποια ματς, οι ομάδες που βρίσκονται στις πρώτες θέσεις έχουν καλές και κακές στιγμές. Δεν πιέσαμε όπως συνήθως. Είναι μια ήττα που δεν μας αρέσει, αλλά το σημαντικό είναι να ξεκινήσει αμέσως η δουλειά για το επόμενο παιχνίδι».