Ο Άστερας Τρίπολης κατάφερε να κερδίσει με την υπογραφή του Άλβαρες.

Ο Αστέρας Τρίπολης ξεκίνησε τα πλέι άουτ του πρωταθλήματος με νίκη επί του Παναιτωλικού με σκορ 2-1 στο γήπεδο Θ. Κολοκοτρώνης. Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μπαράλες στο 31ο λεπτό, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με τον Κολοβό. Ο αγώνας φαινόταν να καταλήγει σε ισοπαλία, αλλά στο 90ο λεπτό ο Άλβαρες σημείωσε το νικητήριο γκολ για τον Αστέρα.

Ο Αστέρας Τρίπολης ξεκίνησε τα πλέι άουτ του πρωταθλήματος με νίκη επί του Παναιτωλικού με σκορ 2-1 στο γήπεδο Θ. Κολοκοτρώνης. Οι Αρκάδες είχαν τις καλύτερες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 31ο λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μπαράλες με επιτυχία. Ο Παναιτωλικός κατάφερε να ισοφαρίσει στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με τον Κολοβό, μετά από κλέψιμο του Χουχούμη. Ο αγώνας φαινόταν να καταλήγει σε ισοπαλία, αλλά στο 90ο λεπτό ο Άλβαρες σημείωσε το νικητήριο γκολ για τον Αστέρα, το πρώτο του για την ομάδα.