Μαγιόρκα – Μπαρτσελόνα: Ισοπαλία 2-2 μετά από 13 χρόνια

Η Μαγιόρκα κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία 2-2 από την Μπαρτσελόνα, μετά από 13 χρόνια αναμονής για ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην ομάδα των Καταλανών. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 8ο λεπτό, αλλά η Μπαρτσελόνα ισοφάρισε στο 42′. Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν ξανά, αλλά η Μπαρτσελόνα κατάφερε να ισοφαρίσει στο 75ο λεπτό. Έτσι, οι πρωτοπόροι έμειναν χωρίς νίκη μετά από 11 σερί αγώνες.

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι ήταν εκτός ενδεκάδας για ξεκούραση, ενώ οι γηπεδούχοι παρουσίασαν ορισμένες αλλαγές. Παρόλα αυτά, η Μπαρτσελόνα δεν κατάφερε να επικρατήσει, παρά τις ευκαιρίες που είχε. Μετά το γκολ, οι γηπεδούχοι αντέξαν και κατάφεραν να πάρουν έναν σπουδαίο βαθμό στη μάχη παραμονής που δίνουν.