Ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Ολυμπιακού με 2-0

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε σημαντική νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό, παραμένοντας στην κορυφή της Super League μαζί με την ΑΕΚ. Η ομάδα του κ. Γιοβάνοβιτς κατάφερε να κυριαρχήσει στην αναμέτρηση, είναι πιεστικός και καλύτερος σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού και πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Συγκεκριμένα, ο Παπασταθόπουλος έκανε ολέθριο λάθος και ο Σπόραρ πήρε την ευκαιρία και νίκησε τον Πασχαλάκη στο τετ-α-τετ για το πρώτο 1-0. Στη συνέχεια, ο Ελ Αραμπί πέτυχε το δεύτερο γκολ στο 35′, έπειτα από κόρνερ του Μπερνάρντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός διατήρησε το προβάδισμά του, κρατώντας την μπάλα με ηρεμία και εμποδίζοντας τον Ολυμπιακό από μεγάλες ευκαιρίες. Χάρη στην εξαιρετική ανασταλτική συμπεριφορά του, ο Παναθηναϊκός παραμένει στην κορυφή της κατάταξης.