Η Άρης προηγήθηκε 2-0, αλλά έχασε τον αγώνα με 3-2 στην Τρίπολη

Κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου και μετά, ο Αστέρας Τρίπολης κατάφερε να ανατρέψει το αποτέλεσμα και να κερδίσει με 3-2 τον Άρη στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο γκολ στα πρώτα 14 λεπτά, αλλά ο Αστέρας αντέδρασε και πήρε τη νίκη.

Τα δύο γκολ του Χουάν Μιριτέλο και ενός του Χουάν Μουνάφο ανέτρεψαν το αποτέλεσμα για τους παίκτες του Αστέρα Τρίπολης. Με αυτήν τη νίκη, η ομάδα είναι πιο κοντά στη θέση της στα Play Off.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων ήταν:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κάστανο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης, Καρμόνα, Μουνάφο, Γκος, Ζουγλής, Κρέσπι, Καλτσάς, Μιριτέλο.

ΑΡΗΣ (Ακης Μάντζιος): Κουέστα, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Οντουμπάτζο, Πάρδο, Εμβοντό, Ζαμόρα, Σουλεϊμάνοφ, Μοντόγια, Παναγίδης, Μορόν.