Ανατροπές και γκολ στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης

Το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Άρη προσέφερε αξέχαστες στιγμές στους φίλους του ποδοσφαίρου. Η ομάδα του ΠΑΟΚ κατάφερε να επωφεληθεί από την έδρα της Τούμπας και να κερδίσει με 3-2, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά, αλλά στο 6ο λεπτό ο Ντάντας έχασε την ευκαιρία για το πρώτο γκολ. Στο 20ο λεπτό ο Κωνσταντέλια έστειλε ένα μακρινό σουτ δίπλα από το δοκάρι του Κουέστα.

Ο Άρης ισορρόπησε και άρχισε να παίζει καλύτερα. Στο 30ο λεπτό συζητήθηκε μια φάση με τον Ματέο Γκαρσία, αλλά ο διαιτητής δεν έδωσε πέναλτι. Στο 34ο και στο 37ο λεπτό, ο Κοτάρσκι απέκρουσε δύο σουτ, αλλά στο 45ο λεπτό ο Καμαρά βρήκε τον δρόμο για το πρώτο γκολ του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Τάισον ισοφάρισε για την ομάδα του ΠΑΟΚ στο 56ο λεπτό. Στο 62ο λεπτό, ο Σβαμπ πέτυχε ένα πέναλτι, και στο 70ο λεπτό, ο Νταρίντα το ισοφάρισε και πάλι για τον Άρη. Τελικά, ο Ζίβκοβιτς σημείωσε το γκολ της νίκης με ένα εκπληκτικό σουτ από τα 30 μέτρα στο 78ο λεπτό του αγώνα.