Ο ΠΑΟΚ επιστρέφει στις νίκες

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε επιβλητική νίκη επί του Βόλου στα πλέι οφ, με σκορ 4-2. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης προηγήθηκε με 4-0 στην πρώτη και καλύτερη φάση του αγώνα και αν και κατέβασε την ταχύτητά της στη δεύτερη περίοδο, κατάφερε να παραμείνει ανώτερη από την αντίπαλό της.

Η νίκη αυτή πλησίασε τον ΠΑΟΚ στον τρίτο Ολυμπιακό, αφού πλέον έχουν μόνο τρεις βαθμούς διαφοράς, ενώ ο Βόλος παραμένει πίσω κατά ένα βαθμό από τον Άρη (πέμπτος στον βαθμολογικό πίνακα).

Δυστυχώς, η χαρά της νίκης έχει σκιαχτεί από τους τραυματισμούς των Ελ Καντουρί και Ντάγκλας Αουγκούστο. Ειδικά ο Μαροκινός ποδοσφαιριστής αποχώρησε αγωνιστικά με κλάματα.

Στην πρώτη περίοδο, ο ΠΑΟΚ σταθεροποίησε το παιχνίδι του και πέτυχε το πρώτο γκολ στο 6’ με κεφαλιά του Ίνγκασον, από κόρνερ του Ζίβκοβιτς. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Ελ Καντουρί αποχώρησε τραυματίας και αντικαταστάθηκε από τον Τάισον, ο οποίος έφτιαξε το 3-0 για τον Νάρεϊ στο 27ο λεπτό. Το τέταρτο ήρθε στο 45+3’ με τον Ντάντας, κάνοντας το σκορ 4-0 για τον ΠΑΟΚ.

Στη δεύτερη περίοδο, ο ΠΑΟΚ βρήκε τον εαυτό του πιο χαλαρό και ο Βόλος επέστρεψε στο παιχνίδι πετυχαίνοντας δύο γκολ με τους Τσοκάνη και Οζέγκοβιτς στο 58’ και 88’ αντίστοιχα.