Ο Παναθηναϊκός νίκησε στο Βόλο με τον Μαντσίνι στην κορυφή

Ο Παναθηναϊκός πλησιάζει στην κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος, καθώς νίκησε 2-0 τον Βόλο μπροστά σε 10.000 και πλέον οπαδούς του στο Πανθεσσαλικό. Ο Ντάνιελ Μαντσίνι ξεχώρισε με μια ασίστ και μια ακόμη εξαιρετική εμφάνιση.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Βόλος είχε τον έλεγχο, καθώς οι παίκτες του είχαν εξαιρετική ανασταλτική οργάνωση. Ο Παναθηναϊκός, ωστόσο, κατάφερε να δημιουργήσει δύο ευκαιρίες και να ανατρέψει το δυσχέρεια στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Μαντσίνι, με μια ασίστ μόλις στα 15” από την έναρξη της επανάληψης, βοήθησε στο να ανοίξει το σκορ ο Ιωαννίδης με ένα εκπληκτικό γκολ. Ο Σπόραρ ακολούθησε στο 65’ με μια κεφαλιά για να διπλασιάσει το προβάδισμα των πρασίνων.

Στη συνέχεια, ο Παναθηναϊκός διατήρησε το προβάδισμά του και περιμένει το αποτέλεσμα στο μεγάλο ντέρμπι της Κυριακής με την ΑΕΚ για να δει υπό ποιες συνθήκες θα υποδεχθεί την ομάδα του στο μεγάλο ντέρμπι του τίτλου.