Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός, 80-72: Οι «πράσινοι» πληγώθηκαν από τις σημαντικές απουσίες

Παρά τις προσπάθειες των αναπληρωματικών παικτών, ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να αντισταθεί στην επίθεση της Μπαρτσελόνα και να γυρίσει τον αγώνα. Η ομάδα από την Καταλονία κατάφερε να κερδίσει με σημαντική διαφορά, επιστρέφοντας στις νίκες μετά την ήττα από την Ρεάλ Μαδρίτης.

Στην πρώτη περίοδο, η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε με 6 πόντους, αλλά ο Παναθηναϊκός κατάφερε να μειώσει και να τελειώσει το πρώτο δωδεκάλεπτο με διαφορά ενός πόντου (21-20).

Ωστόσο, στη δεύτερη περίοδο οι Καταλανοί ανέβασαν την απόδοσή τους και με εξαιρετικές εμφανίσεις των Οριόλ Παουλί και Πάρκερ κατάφεραν να πάρουν μια σημαντική διαφορά, κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο με διαφορά 12 πόντων (45-33).

Τελικά, η Μπαρτσελόνα επικράτησε με σκορ 80-72.

Τα δεκάλεπτα: 21-20, 45-33, 71-47, 80-72.