Αστέρας Τρίπολης – Βόλος: Η Αρκαδία παραμένει στην 6η θέση με νίκη 1-0

Με ένα γκολ από τον Μιριτέλο στο 90ο λεπτό, ο Αστέρας Τρίπολης κατάφερε να νικήσει τον Βόλο με 1-0 στην 19η αγωνιστική της Stoiximan Super League και να παραμείνει στην 6η θέση, με διαφορά +3 βαθμών από τον 7ο Ατρόμητο.

Ο αγώνας ξεκίνησε δύσκολα για τους γηπεδούχους, με τον τερματοφύλακα Παπαδόπουλο να αποχωρεί τραυματίας στο 13ο λεπτό, αφήνοντας τη θέση του στον Γραμματικάκη. Μετά από αυτό, λίγα πράγματα στο πρώτο ημίχρονο από τις δύο ομάδες.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος (13΄ Γραματικάκης), Καρμόνα (85΄ Μπαρτόλο), Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης, Μουνάφο, Γκος (71΄ Γιαμπλόνσκι), Καλτσάς, Ζουγλής (71΄ Μάντζης), Κρέσπι, Μιριτέλο.

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κόστιτς, Ασλανίδης, Λούνα, Σιέλης, Μύγας, Μπαριέντος (90΄+4 Καραγιάννης), Γκλάβτσιτς (90΄+4 Μπερτόλιο), Ντέλετιτς, Κόμπα (66΄ Τσοκάνης), Γκαρσία (79΄ Ράσιτς), Μωραΐτης.