Άρης Βόλος: Μορόν και Ανσαριφάρντ στη νίκη!

Με τον Μορόν να ανοίγει το σκορ και τον Ανσαριφάρντ να σημειώνει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της ομάδας, ο Άρης κέρδισε με 2-0 τον Βόλο. Παραμένει στην 5η θέση της βαθμολογίας, ενώ οι Θεσσαλοί βρίσκονται στην προτελευταία θέση.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν πίεση για βαθμούς, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν επιμέρους από την αρχή. Ο Μορόν είχε την πρώτη ευκαιρία στο 11ο λεπτό, αλλά το σουτ του απέκρουσε ο Κόβατς. Οι άνθρωποι του Μάντζιου είχαν τον έλεγχο και έφτασαν εύκολα στο 1-0 μετά από τακουνάκι του Γκαρθία.

Στο 44ο λεπτό, ο Άρης θα μπορούσε να διπλασιάσει το σκορ, αλλά ο Μορόν αστόχησε προκειμένου να εκτελέσει σωστά μπροστά στην κενή εστία. Τελικά, όμως, κατάφερε το 1-0 στο 45’+1′ μετά από το τακουνάκι του Γκαρθία.

Ο Ανσαριφάρντ λάμπει στο 88ο λεπτό, μετά από λάθος κεφαλιά του Άλχο, κάνοντας το 2-0 και κλειδώνοντας τη νίκη για την ομάδα του.

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Φεράρι, Μάνου Γκαρθία (70’ Τζούρασεκ), Σαβέριο (70’ Ζαμόρα), Μπράμπετς, Νταρίντα (89’ Φετφατζίδης), Οντουμπάτζο, Βέλεθ (81’ Εμβοντό), Μορόν (70’ Ανσαριφάρντ), Ρόουζ, Σουλεϊμάνοφ.

Βόλος (Χρήστος Κόντης): Κόβατς, Άλχο, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα, Ντε Καμπς (63’ Τσοκάνης), Γκλάβτσιτς (36’ Μπαριέντος), Τρουιγέ (63’ Μπερτόλιο), Κόμπα, Ασεχνούν (76’ Ολιβέρα), Γκαρσία (76’ Μωραϊτης).