“Οι τρεις ουραγοί της Σούπερ Λίγκας είναι ακόμα ανεξερεύνητοι.”

Η κατάσταση στις τρεις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας στη Σούπερ Λίγκα παρέμεινε αμετάβλητη μετά την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου. Οι δύο ομάδες στον βυθό νίκησαν, ενώ η τρίτη απέσπασε ισοπαλία εκτός έδρας. Αυτό σημαίνει ότι θα μπουν στα πλέι άουτ με τη μικρότερη δυνατή διαφορά, ελπίζοντας να καλύψουν το χαμένο έδαφος για να παραμείνουν στην κατηγορία.

Στον αγώνα Λεβαδειακός-ΟΦΗ, οι γηπεδούχοι κέρδισαν με 2-0 και έφτασαν στους 17 βαθμούς, όσους και η Λαμία. Οι Βοιωτοί ήταν καλύτεροι και βρήκαν το δρόμο προς το γκολ στο 21ο λεπτό, ενώ πρόλαβαν να «γράψουν» και το 2-0 στο 27ο λεπτό.

Στον αγώνα Ιωνικός-Αστέρας Τρίπολης, ο Αστέρας Τρίπολης κέρδισε με 1-0 με ένα γκολ στο έβδομο λεπτό από τον Μάντζη.

Στον αγώνα Παναιτωλικός-Λαμία, οι δύο ομάδες έπαιξαν ισόπαλο 1-1 και θα τα ξαναπούν στα πλέι άουτ. Τα «Καναρίνια» προηγήθηκαν στο 51ο λεπτό, αλλά η Λαμία απάντησε στο 71ο λεπτό με ένα εξαιρετικό γκολ από τον Ντε Βινσέντι.