Ο Άρης νίκησε τον Βόλο και πλησιάζει την έξοδο στην Ευρώπη

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των πλέι άουτ, ο Άρης κατάφερε να κερδίσει με σκορ 3-0 τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό στάδιο και να πλησιάσει ακόμη περισσότερο την έξοδο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Conference League. Με αυτή τη νίκη, ο Άρης αποσπάστηκε 4 βαθμούς από τον Βόλο και επιβεβαίωσε τις φήμες ότι είναι μια από τις πιο ανταγωνιστικές ομάδες της διοργάνωσης.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν καθαρά υπό τον έλεγχο των φιλοξενούμενων, που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στον 27ο λεπτό με ένα δυνατό σουτ του Νταρίντα, ο οποίος έγινε δεκτός από τον Κότνικ του Βόλου. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Βόλος προσπάθησε να «ανοίξει» το παιχνίδι, αλλά δεν κατάφερε να δημιουργήσει καμία σοβαρή ευκαιρία. Ο Καμαρά του Άρη πέτυχε δύο από τα τρία γκολ, με το δεύτερο να έρχεται μετά από μία κάθετη πάσα του Εμπακατά στον Μαυριτανό επιθετικό.

Το τρίτο γκολ του Άρη πέτυχε ο Καμαρά από πέναλτι, που επιτεύχθηκε μετά από παράβαση του Πίρινεν στον Καμάτσο. Μετά από αυτή τη νίκη, ο Άρης ανέβηκε στη δεύτερη θέση των πλέι άουτ και κάνει σοβαρά βήματα για να προκριθεί στην Conference League τη νέα σεζόν.