ΑΕΚ ΑΡΗΣ: Με γκολ του Βίντα νίκησε με 1-0 τον Άρη [vid]

Με το γκολ του Ντομαγκόι Βίντα στο 59ο λεπτό, η ΑΕΚ νίκησε με 1-0 τον Άρη στην OPAP Arena, ολοκληρώνοντας έτσι την 13η αγωνιστική της Super League.

Η ΑΕΚ παραμένει στη δεύτερη θέση της κατάταξης, με ένα πόντο διαφορά από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό.

Ο Άρης εμφανίστηκε καλά διαβασμένος και κατάφερε να ελέγξει το ρυθμό του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η ΑΕΚ κατάφερε να πάρει τη νίκη με το γκολ του Βίντα.

Το γκολ που έκρινε το ματς προήλθε από κεφαλιά του Βίντα μετά από κόρνερ του Μάνταλου. Έτσι, η ΑΕΚ εξασφάλισε τη νίκη και παραμένει ακόμα στη μάχη για την κορυφή της κατάταξης.

Παρακάτω οι αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Ελίασον, Πινέδα, Γκατσίνοβιτς, Μάνταλος, Τσούμπερ.

Άρης (Βαγγέλης Μάντζιος): Κουέστα, Οντουμπάτζιο, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Μοντόγια, Ζουλ, Νταρίντα, Τζούρασεκ, Παναγίδης, Σουλεϊμάνοφ, Μορόν.